Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Powstanie Wielkopolskie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Kompania Pogorzelska Baonu Koźmińskiego”

 

Stanisław Gabryelczyk

Kolekcja (zbiór/zespół): Powstanie Wielkopolskie, Słowa kluczowe: Stanisław Gabryelczyk, Kompania Pogorzelska Baonu Koźmińskiego, Baon Koźmiński, Pogorzela, powstańcy, Powstanie Wielkopolskie, lata 20. XX w.


Stanisław Gabryelczyk (24.09.1893-15.02.1967), uczestnik Powstania Wielkopolskiego. W grudniu 1918r. stanął na czele Straży Ludowej w Głuchowie, następnie uczestniczył z kompanią pogorzelską w walkach powstańczych, na froncie południowym. Brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. /szczegółowy biogram w książce R.Tomaszewskiego "Wysiłek militarny i materialny mieszkanców Ziemi Gostyńskie w walkach o kształt granicy wschodniej II Rzeczpospolitej" Gostyń,2002/


Nazwa dokumentu: Stanisław Gabryelczyk
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Powstanie Wielkopolskie
Teczka (jednostki archiwalna): Kompania Pogorzelska Baonu Koźmińskiego
Numer ID: CATL 24 C / 14.1.6
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: lata 20.
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pogorzeli, Izba Muzealna w Pogorzeli
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Stanisław Gabryelczyk, Kompania Pogorzelska Baonu Koźmińskiego, Baon Koźmiński, Pogorzela, powstańcy, Powstanie Wielkopolskie, lata 20. XX w.
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Kompania Pogorzelska Baonu Koźmińskiego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.