Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Varia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Varia” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Fotografie kartonowe”

 

Lata 10 XX w. Polacy w wojsku pruskim (6)

Kolekcja (zbiór/zespół): Varia, Słowa kluczowe: armia pruska, wojsko niemieckie, huzar, żołnierz, mundur, fotografia kartonowa, lata 10. XX w.


Żołnierz z oddziału tzw. huzarii śmierci, o czym świadczy szara attyla /mundur/ z białym szamerungiem oraz czapka z trupią główką z alpaki ze skrzyżowanymi piszczelami. Ten emblemat wojskowy symbolizował bohaterstwo w walce i pogardę dla śmierci. Huzarz widoczny na zdjęciu stacjonował najprawdopodobniej w Poznaniu, w 2 Przybocznym Pułku Huzarów im. Królowej Prus Wiktorii Nr.2 (2.Leib-Husaren-Regiment "Königin Viktoria von Preußen" Nr.2). Fotografię wykonano w zakładzie fotograficznym Oskara Loewenthala w Poznaniu.


Nazwa dokumentu: Lata 10 XX w. Polacy w wojsku pruskim (6)
Dział: Varia
Kolekcja (zbiór/zespół): Varia
Teczka (jednostki archiwalna): Fotografie kartonowe
Numer ID: CATL 24 V / 15.7.1
Sygnatura: brak
Autor: Oskar Loewenthal
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Wytwórca: Photographisches Atelier von O.Loewenthal Posen Friedrich Str.31
Miejsce wytworzenia: Poznań
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pogorzeli, Izba Muzealna w Pogorzeli
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: armia pruska, wojsko niemieckie, huzar, żołnierz, mundur, fotografia kartonowa, lata 10. XX w.
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Fotografie kartonowe"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.