Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Mieszkańcy Pogorzeli” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Stanisław Piwecki”

 

Lata 40.XXw. Stanisław Piwecki

Kolekcja (zbiór/zespół): Mieszkańcy Pogorzeli, Słowa kluczowe: Nowe Kramsko, Powstanie Wielkopolskie, powstańcy wielkopolscy, drogomistrz, Stanisław Piwecki, lata 40. XX w.


Stanisław Piwecki ur. 3.11.1890 roku w Nowym Kramsku, zm. 18.08.1951. Pochowany na cmentarzu w Pogorzeli wraz z żoną Anielą z domu Dondajewską, pochodzącą z Wronek. Ojciec Franciszek Piwecki, matka Elżbieta z domu Modrzyk. Miał na pewno siostrę oraz brata o imieniu Feliks, który w 1935 roku mieszkał z rodziną w Nowym Kramsku . Do 1918 służył w Berlinie, w cesarskim pułku gwardyjskim. Wraz z bratem brał udział w Powstaniu Wielkopolskim, w walkach o Nowe Kramsko/ obecnie woj. lubuskie/. Od 1919 roku służył w Wojsku Polskim, był dowódcą 3 Kompanii Zapasowej 2 pułku Strzelców Wielkopolskich we Wronkach. Od 1930 był drogomistrzem Powiatowego Zarządu Drogowego w Krotoszynie. Mieszkał w Pogorzeli wraz z rodziną w kamienicy przy Rynku pod numerem 35 wg karty meldunkowej z 1951 roku, /obecnie nr 39/. W okresie międzywojennym grał na tubie w orkiestrze dętej w Pogorzeli i był członkiem Bractwa Kurkowego. W 1937 roku został Królem Kurkowym Bractwa Kurkowego w Pogorzeli i wydał z tej okazji wielkie przyjęcie. W czasie II wojny światowej walczył w szeregach Armii Krajowej na terenie Nadarzyna i Warszawy, gdzie był wywieziony wraz z rodziną.


Nazwa dokumentu: Lata 40.XXw. Stanisław Piwecki
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Mieszkańcy Pogorzeli
Teczka (jednostki archiwalna): Stanisław Piwecki
Numer ID: CATL 24 J / 27.1.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: lata 40.
Typ dokumentu: legitymacja
Prawa do dysponowania publikacją: Katarzyna Piwecka-Witt, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pogorzeli
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Nowe Kramsko, Powstanie Wielkopolskie, powstańcy wielkopolscy, drogomistrz, Stanisław Piwecki, lata 40. XX w.
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Stanisław Piwecki"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.